راهنمای زندگی در ترکیه

 
 
Image
استانبول پایتخت دنیا!

"اگر سراسر دنیا یک کشور بود، استانبول پایتخت آن بود."

ناپلئون بناپارت

استانبول به مثابه پلی میان دو قاره کهن آسیا و اروپا، از موقعیت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خاصی بهره می برد. کافیست تا در مرکز این شهر قدم کوتاهی بزنید تا بتوانید انبوه جهانگردان و مسافرانی را ببینید که از اقصی نقاط این کره خاکی به این شهر آمده اند. اهالی مهمان نواز استانبول هر روز میزبان خیل عظیمی از توریست هایی هستند که در نظر دارند از سومین شهر پربازدید دنیا، دیدن کنند.

شاید استانبول جزء معدود مکان هایی در دنیاست که "هرگز نمی خوابد". آب و هوای دلچسب مدیترانه ای، سواحل زیبا و متعدد این شهر، غذاهای متنوع و مطبوع، مکان های دیدنی و تاریخی در کنار امکان خرید ارزان و در دسترس، استانبول را به شهری ایده آل برای هر نوع ذائقه و سلیقه ای تبدیل کرده است.

این کلانشهر زیبا از سیستم حمل و نقل درون شهری گسترده و کارآیی بهره می برد که امکان جابجایی آسان و ارزان و مطمئن را برای ساکنین و میهمانانش فراهم ساخته است. بسیاری از توریست هایی که از این شهر دیدن می کنند، با پی بردن به امکان اسکان ارزان و با کیفیت در این شهر در کنار کسب اجازه اقامت و شهروندی آسان، استانبول را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند.

0
تعداد مراکز خرید
Image
0
تعداد مراکز تفریحی
Image
0
تعداد مراکز آموزشی
Imageمعرفی شهر زیبای استانبول


شهر استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در کشور ترکیه و پایتخت فرهنگی و اقتصادی در این کشور است. کلانشهر استانبول در سال 2010 پایتخت فرهنگی اروپا نامیده شد. این شهر در سال 2019 به لحاظ تعداد گردشگران خارجی، پس از شهرهایی چون پاریس و نیویورک، موفق به کسب رتبه سوم شد و طی سالیان گذشته، همواره در میان 10 شهر پر بازدید دنیا قرار داشته است.© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper